Кокосову олію отримують шляхом висушування маслянистої м'якоті кокосового горіха.
Є два методи виготовлення кокосової олії - гарячий та холодний. Гарячий метод – віджим свіжої висушеної м'якоті кокосового горіха. Холодний - більш ощадливий спосіб, дозволяє зберегти всі корисні властивості олії. Але метод холодного віджиму дорожчий, олії таким способом виходить набагато менше. Зустріти олію на ринку виготовлену холодним способом можна набагато рідше ніж олію виготовлену гарячим способом.
Якщо в складі засобу зазначено «Extra Virgin Coconut Oil» це свідчить про те, що олія, отримана методом холодного віджиму, якщо вказано «Coconut Oil» - методом гарячого віджиму або поєднання рафінованованої і нерафінованої кокосової олії.
Рафінування олії - процес де за допомогою нагрівання, додавання води, різних кислот і гідроксиду натрію відокремлюють фосфоліпіди, метали, мінерали, солі, вільні жирні кислоти, аромат, колір. Рафінована олія зберігається довше, більш стабільна в косметичній продукції, але при цьому має менше корисних речовин.
Нерафінована кокосова олія частіше застосовується в харчовій промисловості, а ось в косметиці рафінована або суміш рафінованої та нерафінованої.
Склад олії:
Лауринова кислота 39-54%
Міристинова кислота 15-23%
Пальмітинова кислота ~ 10%
Олеїнова кислота ~ 9%
Каприлова кислота ~ 6%
Капрінова кислота 5-10%
Стеаринова кислота ~ 5%
Лінолева кислота ~ 3%
капронова кислота ~ 1%
Косметичні властивості кокосової олії
Кокосова олія одна з найпопулярніших інгредієнтів в косметичних засобах для догляду за шкірою і волоссям. І це абсолютно виправдано, адже кокосова олія пом'якшує, омолоджує, зволожує та живить шкіру.
Підійде кокосова олія для щоденного догляду за сухою, роздратованою, запаленою, грубою, зрілою або старіючою шкірою обличчя і тіла.
Не рекомендується застосування кокосової олії для догляду за проблемною або жирною шкірою, так як цей продукт може провокувати появу на шкірі камедонів.
Позитивний вплив на шкіру кокосового масла
1. Зволоження
2. Підвищує захисний бар'єр шкіри
3. Знімає подразнення і запалення
4. Збільшує вироблення колагену
5. Підвищує еластичність шкіри
6. Робить загар рівним і красивим
Кокосова олія для волосся
Завдяки своєму насиченого складу кокосова олія для волосся - справжня знахідка. Кокосова олія сприятливо діє і на шкіру голови, і на саме волосся. Пом’якшує, зволожує, живить.
При застосуванні кокосової олії волосся стає шовковистим, менше січуться кінчики, підвищується міцність, зменшується випадіння волосся, також кокосове масло допомагає боротися з лупою і сухістю шкіри.
Не підійде кокосова олія для жирної шкіри і жирного волосся. Також можлива індивідуальна непереносимість продукту.